KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16086113
nr 1608 6113
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, marin. Olja på duk, 66x50 cm, yttermått inklusive ram: 86x69 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:49:34
25/3 18:44:34